Mógłby krzyknąć prezes Polaniecki. Ale choć nie krzyczy, to pewnie taka myśl w głowie mu kołacze. Bo przyznać trzeba, że może nie cichcem, ale skromnie, bez fleszy i reflektorów Enter leci do przodu.
Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że to już jak na nasze, polskie a pewnie i regionalne warunki całkiem spory przewoźnik. Enter Air posiada bowiem 17 maszyn. I to nie jakichś tam maluchów, ale B737. A teraz dodatkowo spółka podpisała kontrakt na dostawę kolejnych czterech nowych i nowoczesnych Boeingów 737NG i 737Max.
Warto wspomnieć też o udanym debiucie na giełdzie, sprzedaży biletów indywidualnym turystom, czy interesującym sposobie rekrutacji personelu poprzez Letnią Szkołę Stewardes.
Wygląda na chwalenie? I tak jest w istocie. Ale nie o samo chwalenie mi chodzi, a o pokazanie pewnego kontrastu. Ciekawe w jakim kierunku los Enter Air się potoczy, ale w przeciwieństwie do innego polskiego przewoźnika, gdzie widać wielkie pieniądze, wielkie plany i wiele hałasu, w przypadku Enter Air widać systematyczność i konsekwencję w działaniu, która jak do tej pory prowadzi do sukcesu.
Można? Można!
Jestem jednym z założycieli i Partnerem w BBSG. Od ponad 10 lat zawodowo związany z branżą lotniczą. Pracowałem dla lotnisk, linii lotniczych, firm handlingowych, samorządów i instytucji rządowych, inwestorów prywatnych w Polsce i w regionie CEE. Realizowałem projekty doradcze obejmujące zagadnienia strategiczne, rozwojowe, plany biznesowe, finansowanie i współpracę z inwestorami i podmiotami prywatnymi.
Szczególnie angażuję się w planowanie rozwoju działalności lotnisk, współpracę przewoźników i lotnisk, rozwój połączeń lotniczych, poprawę connectivity, współpracę różnych środków transportu. Pracuję też nad projektami z zakresu rozwoju gospodarczego i wpływu komunikacji lotniczej na atrakcyjność inwestycyjną regionów i miast. Interesują mnie zagadnienia wpływu działalności lotniczej na rozwój gospodarczy i społeczny – powiązanie wyzwań rozwojowych dla kraju i regionów z działaniami biznesowymi na poziomie poszczególnych podmiotów.
Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Minnesota – Carlson School of Management, gdzie zdobyłem tytuł MBA.